Kim Düzenliyor?
Siber Yıldız; Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından organize edilmektedir.
Ödüller
Dereceye giren 15 yarışmacıya, Cumhuriyet Altını ödülü verilecektir.
1. lik ödülü: 10 adet Cumhuriyet Altını
2. lik ödülü: 5 adet Cumhuriyet Altını
3. lük ödülü:3 adet Cumhuriyet Altını
Diğer(4. - 15. arası) yarışmacılara ise 1'er adet Cumhuriyet Altını verilecektir.
Kimler Katılabilir?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup; Siber alanda kendine güvenen herkes Siber Yıldız yarışmasına katılabilir.
Katılım Şartları
Yarışmacı olmak isteyenler bireysel katılımcı olabildikleri gibi en fazla dört kişiden oluşan gruplar şeklinde de yarışabileceklerdir. Katılım için cep telefonu ve e-posta onayından başka bir şart aranmamaktadır.
Amaç
Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından organize edilmekte olan Siber Yıldız siber güvenliğe ilgisi ve yeteneği olan kişilere ulaşmayı, kendilerini geliştirme olanağı sağlamayı ve ülkemizde bu alanda farkındalığı arttırmayı hedeflemektedir.
Yarışma Nerede ve Nasıl Yapılacak?
Yarışma internet üzerinden yapılacak ve bir gün sürecektir. Dereceye giren yarışmacılar daha sonra ilan edilecek tarih ve zamanda ödül organizasyonunda bir araya gelecektir
Nasıl Hazırlanabilirim?
Yarışmaya hazırlanmak için sanal bir Kali işletim sisteminin hazır olması tavsiye edilir.
Bir Sorum Var
Hertürlü sorularınız ve önerileriniz için siberyildiz-usom.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.
Nasıl Grup Olabilirim?
Kayıt olup telefon ve e-posta onayından sonra, yine eposta ve telefonları onaylanmış kullanıcıların eposta adreslerine davetiye yollayabilirsiniz. Gruplar yönetici dahil en fazla 4 kişi olabilir. Gruptan kullanıcı çıkartmak zorunlu olarak gerektiği durumlarda siberyildiz-usom.gov.tr adresine eposta atabilirsiniz.
Yarışma Aşamaları
Katılım formu doldurup kayıt olan yarışmacılar yarışmaya başlayacaklar ilk seviyedeki soruları geçip belirli puana ulaşabilen yarışmacılar bir üst seviye sorularını görme hakkı kazanacaktır. Başarılı bir şekilde kayıt olan yarışmacılara, yarışmanın başladığı tarihte soruların bir kısmı açılacak, belirli puanlara eriştikçe yeni sorular açılmaya devam edecektir.